Відповідаємо на питання про штрафи за перевезення дітей без автокрісла

Отвечаем на вопросы о штрафах за перевозку ребенка без детского кресла

Відповідальним автовласникам вже відомо, що в Україні 29 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроект №1150 о штрафах за перевезення дітлахів в автівках без автокрісла. Законопроект породив масу питань, публікуємо відповіді на найрозповсюдженіші.

– До скількох років дитину необхідно перевозити лише в автокріслі?

Дітлахи до 12 років та зростом до 145 см мають їздити в автівках лише в спеціальних автокріслах.

– Яке покарання за порушення законопроекту №1150?

За перше порушення штраф складатиме 510 грн (30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), за повторне порушення протягом одного року – 850 грн (50 мінімумів).

– Які штрафи в ЕС за перевезення дитини без автокрісла?

Жорсткі вимоги до перевезення дітей в автівках з’явилися в странах Європи в 1990-х роках. В 2017 році їх ще більше посилили через зростання дитячої смертності в ДТП. На сьогоднішній день 99% жителів Німеччини, 96% чехів, 93% поляків використовують автокрісла. Штрафи за порушення закону про використання автокрісел в різних країнах: Великобританія – 580 євро, Франція – 135, США – від 40 до 111 євро, Росія – близько 40 євро.

– Як таксистам тепер перевозити дітей до 12 років і зростом до 145 см?

За новим законом таксистам необхідно встановити в свої автомобілі дитячі автокрісла, якщо вони планують здійснювати перевезення дітей до 12 років і зростом до 145 см. Така практика застосовується в багатьох європейських країнах. Додали її в свої послуги і деякі українські служби таксі.

– Для чого взагалі потрібно автокрісло?

В першу чергу воно необхідне заради безпеки дитини. Стандартні ремені безпеки, встановлені в авто, не можуть гарантувати повноцінний захист для пасажирів зростом нижче 135 см. Тому для їх безпеки з’являється необхідність в додатковому захисті. За статистикою, більше 50% травм дітей в ДТП можна було б уникнути, якби використовувалися бустери або дитячі автокрісла. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, правильно встановлене автокрісло знижує ризик смерті немовлят на 70%, дітей – на 54-80%.

Трохи сумної статистики: за даними Нацполіціі, за 9 місяців 2019 року в Україні відбулося 3,5 тис. ДТП за участю дітей. Понад 3 тисячі з них постраждали, 126 – загинули. От і рахуйте, скільки діток могли б жити далі, якби їхні батьки використовували автокрісло.

– Як вибрати дитяче автокрісло?

Головний критерій вибору якісного автокрісла – помаранчева наліпка з інформацією про крісло і маркуванням ECE R44 або ECE 44. Вона означає, що крісло успішно пройшло краш-тести і відповідає Європейському стандарту безпеки. Уважно дотримуйтесь правил по установці обраного автокрісла. Вони можуть відрізнятися у різних моделей. Пам’ятайте, тільки правильно встановлене автокрісло здатне захистити вашу дитину.

Зміна пароля

Введіть Ваш номер телефону:

Зміна пароля

Реєстрація

  • Телефон
  • Анкета
  • Готово!

Увійдіть для отримання карти

Реєстрація

  • Телефон
  • Анкета
  • Готово!

Введіть код підтвердження з СМС

Реєстрація

Вітаємо!

Регистрация успешно окончена. Вы можете получить 100 бонусов, заполнив анкету!

Реєстрація

  • Телефон
  • Анкета
  • Готово!

Реєстрація

Вітаємо!

Подключитесь к Rodnik Assistance просто заполнив модель автомобиля в профиле !!!