Київський Інститут споживацьких експертиз провів дослідження, метою якого було визначити, чи є різниця між газом, який заправляють на легальних та нелегальних станціях.
І, як виявилось, вони такі є! І настільки значні, що волосся стає дибки! Експерти відібрали проби газу, які потім дослідили у спеціальній лабораторії.
Ось деякі висновки цих досліджень:
- Точність наливу на АГЗС, які працюють нелегально, значно нижче, ніж на легальних. Деколи показник недоливу на «бочках» досягав 10-15%. Тобто, якщо ви заплатили за 40 літрів газу, на нелегальних АГЗС насправді можете отримати лише 34 літри. При ціні газу в 11 гривень 39 копійок, ваш збиток дорівнюватиме 68,34 грн. Чуттєво, згідні? На легальних АГЗС показник недоливу коливається у межах 2%.
- “Бочки” ще не підготувалися до зими. Водії знають, що пропан-бутанова суміш моделюється в залежності від пори року. «Літній» варіант суміші дорівнює 40% пропану + 60% бутану. Взимку суміш готують наступної пропорції: 60:40. Це необхідно для забезпечення найкращих пускових якостей за нижчої температури. Перевірені легальні заправні станції дотримуються зазначених відсотків, в той час як нелегальні допускають у продаж газ зі значними відхиленнями.
- Деякі нелегальні АГЗС заправляли авто клієнтів технічнім газом, а не автомобільнім. І це дуже велика проблема! Як розповіли експерти з Інституту споживацьких експертиз, таке «пальне» має у своєму складі набагато більше бутенів, пропіленів та пентанів ніж якісний газ. Деколи їх відсоток дорівнював 10. Критичний відсоток їх наявності – 1,6. Надлишок цих речовин у суміші газу призводить не тільки до засмітнення фільтрів, але й до виходу зі строю паливной апаратури.
Обираючи АГЗС проявляйте уважність! Економія у 20-30 копійок на літрі може вартувати вам дорогого ремонту!