Сезонний газ: що маємо знати

Сезонний автомобільний газ: що маємо знати

Існує думка, що в Україні на АГЗС завжди заправляють однакову газову суміш. Проте це не відповідає дійсності, оскільки, відповідно стандарту ДСТУ, існують три основні марки пального (всього п’ять). Здивовані? Тож, ідемо далі та відповідаємо на найпоширеніші питання щодо сезонного газу.

Скільки існує марок газу?

За вимогами до якості газу та його технічними характеристиками, зазначеними у стандарті “ДСТУ EN 589:2017 Палива автомобільні. Газ нафтовий скраплений. Технічні вимоги та методи контролювання”, існує п’ять марок: А, В, С, D і Е.

Яка різниця між сезонними марками газу?

Згідно зі стандартом, кожна марка сезонного газу має підтримувати манометричний тиск пари не менше, ніж 150 кПа в залежності від температури. Наприклад, марка А відповідає цій вимозі при -10°C, марка В — при -5°C, марка С — при 0°C, марка D — при 10°C, а марка Е — при 20°C. Для досягнення цих параметрів, склад газу змінюється відповідно до сезону.

Коли змінюються “сезони” газу та як підготуватися до цього?

Літню суміш газу (марка Е) заправляють з 16 травня по 15 вересня, а зимову (марка А) — з 16 листопада по 15 березня. Між цими періодами АГЗС заправляють міжсезонним газом (марка С). Отже, від завтра АГЗС в Україні перейдуть на міжсезонний газ.

Для підготовки до зміни складу пального рекомендується налаштувати газобалонне обладнання. Це допоможе уникнути втрати потужності.

Важливо зауважити, що ці правила діють лише на тих АГЗС, які дотримуються вимог стандарту ДСТУ. Тож, рекомендується звертати увагу на дотримання стандартів на станціях, які стверджують, що різниці немає.